Mozzarella V Carrozze ( Vyprážané Sendviče Mozzarella )

Táto talianska desiata je v podstate mozzarellou v sendvičovej forme: syr Mozzarella zastrčený do plyšového chleba, pokrájaný drobčekmi chleba (na extra krízu použite panko) a vyprážaný. V niektorých častiach Talianska sú v ňom tiež sardely, nduja alebo prosciutto alebo marinarová omáčka alebo pestová šťava. Ale gooey syr v každom uhryznutí? To je zaručené: Podľa autorky jedla Emiko Daviesa sa to nazýva mozzarella en carrozza alebo mozzarella v kočíku, pretože pramene roztavenej mozzarely, ktorá sa vytiahne zo sendviča, sa podobajú oporám koňa a kočíka. Najlepšie výsledky dosiahnete vynechaním čerstvej mozzarelly a vyhľadaním mozzarely s nízkou vlhkosťou – druh nájdený v plastovej bez tekutín v mliekarenskej časti vášho supermarketu. A skúste určiť prísady tesne pred začiatkom: Pomôže vám to ísť plynulejšie.

– Zložky

3 vajcia
1 veľký strúčik cesnaku, mletý
Košer soľ a čierne korenie
1 šálka omrvinky (najlepšie panko)
8 plátkov bieleho sendvičového chleba, odstránené kôry
1 libra mozzarella s nízkou vlhkosťou (nie čerstvá mozzarella), chladená a nakrájaná na plátky s rozmerom 1/4 palca
Olivový olej na vyprážanie

– Príprava

– V plytkej miske poraziť vajcia, potom poraziť v cesnaku, okoreniť soľou a korením a znova poraziť, aby sa skombinovali. Do ďalšej plytkej misky pridajte strúhanku, dochutíme soľou a korením a premiešame.

– Najvyššie 4 plátky bieleho chleba s jednoduchým plátok mozzarellou a podľa potreby orežujte syr, aby sa zabránilo previsu. Prikryte zvyšnými 4 plátkami bieleho chleba a jemne stlačte.

– Obe strany a všetky okraje sendviča ponorte do vajíčka tak, aby sa úplne natierali, a nasledovali omrvinky. Položte na veľký tanier a premiestnite ho do chladničky, aby ste počas práce pokračovali, potom to zopakujte s ostatnými sendvičmi.

– Vo veľkej panvici zahrievajte 1/4-palcový olivový olej na mierne teplo. Skontrolujte, či je olej pripravený tak, že doňho vložíte niekoľko drobčekov chleba; mali by jemne bublať. Podľa potreby pracujte v šaržiach, každý sendvič smažte, raz otáčajte štrbinovou špachtľou alebo vidličkou, až kým nebudú vonkajšie a okraje zlatohnedé a syr sa neroztaví, 1 až 2 minúty na každú stranu. Vypúšťajte papierové utierky. Dochutíme soľou, nakrájame na polovicu a podávame.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *