Listové Panvové čokoládové Lupienky

Tu je šikovný trik na veľké série palaciniek, ktoré ušetríte strávením bežného rána v hre: Pečte ich všetky naraz na panvici. V tomto recepte sa cesto spája ako keksové cesto rozrezávanie studeného masla na múku pred pridaním ďalších. To obmedzuje produkciu lepku, čo znamená našuchorené palacinky. Pre nádherné ostré hrany zahrejte plechový plech vopred, prípadne cesto sa začne variť, najlepšie ako naleje do panvice. Ak chcete, čakajte na cestnú lyžičku s vaničkovým extraktu, posypať ho jemne nasekaným ovocím alebo namiešať zálievky, aby potešili dav.

– Zložky

3 polievkové lyžice nesoleného masla, mäkčené, plus 8 polievkových lyžíc / 115 gramov nesoleného masla (1 palica), nakrájané na kocky s veľkosťou 1/2 palca a ochladené
1 ½ šálky / 360 mililitrov studeného cmaru
1 ½ šálky / 360 ml studeného plnotučného mlieka
3 šálky / 385 gramov viacúčelovej múky
¼ šálky / 50 gramov granulovaného cukru
1 lyžica prášku do pečiva
1 lyžička jedlej sódy
¾ čajová lyžička košer soli
¾ šálky / 125 gramov mini čokolády
Javorový sirup na servírovanie (voliteľné)

– Príprava

– Rúru zohrejte na 450 stupňov. Namažte panvicu na plech s rozmermi 13 x 18 palcov pomocou 1 lyžice mäkčeného masla a potom ju zarovnajte s pergamenovým papierom. Zrušil.

– Vo veľkej odmerke zmiešajte cmar a mlieko; zrušil.

– Do kuchynského robota pridajte múku, cukor, prášok do pečiva, jedlú sódu a soľ a miešajte asi 30 sekúnd, až kým sa nezmiešajú. Ochladené kocky masla posypeme navrchu a zmes pulzujeme, až kým nebude maslo hrubé a piesočnaté, a niektoré kúsky majú veľkosť hrášku. Preneste zmes do veľkej misky a nalejte zmes cmaru na vrch. Rozšľahajte a potom nechajte 5 minút odstáť. Pripravenú plachtu položte do rúry na stredný stojan, aby sa zohriala, kým cesto sedí.

– Vyberte horúcu panvicu z rúry, pridajte zostávajúce 2 polievkové lyžice zmäknutého masla na panvicu a vráťte sa do rúry, až kým sa maslo neroztopí a prebubláva, asi 1 minútu. Vyberte panvicu a opatrne ju rozotrite roztopeným maslom. Rýchlo pracujte, premiešajte cesto ešte raz a nalejte ho do stredu panvy, naklopte panvicu znovu, aby ste cesto rovnomerne rozložili. Čokoládové lupienky rovnomerne posypte cestom.

– Panvicu vráťte do rúry a pečieme, kým sa neuvarí, 13 až 15 minút. Grilovajte, kým vrch nezmení zlatohnedú farbu, 1 až 2 minúty. Nechajte mierne vychladnúť a potom nakrájajte na štvorčeky. Podávajte teplé a podľa potreby s javorovým sirupom.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *