Južné Makaróny A Syry

Existujú makaróny a syr a potom sú tu špeciálne príležitosti makaróny a syr. Na rozdiel od väčšiny receptov, ktoré začínajú na ryšu, tento začína na mliečnej a vaječnej báze, ktorá dáva miske neuveriteľne bohatú, hodvábnu chuť. Je prispôsobená Millie Peartree, majiteľke reštaurácie Millie Peartree Fish Fry & Soul Food v Bronxe, ktorá pripravuje tento pokrm od chvíle, keď v Gruzínsku vyrastala ako malé dievčatko. Recept bol odovzdaný v rodine celé generácie, ale kvôli veľkému použitému množstvu syra sa jedlo pripravovalo iba na udalosti ako Vianoce a Deň vďakyvzdania. Mimoriadne ostrý čedar dodáva tuposť a vrstva Colby Jacka vytvára mazľavý roztavený stred. Ak nemôžete nájsť zmes Colby Jack, na jej miesto bude fungovať drvená mozzarella alebo zmes v mexickom štýle.

– Zložky

Košer soľ a čierne korenie
Makaróny lakťa lakťa 1 libra
2 šálky plnotučného mlieka
2 veľké vajcia
4 šálky drveného mimoriadne ostrého čedaru (asi 16 uncí)
½ šálky nesoleného masla (1 tyčinka), rozpusteného
2 šálky drvené Colby Jack (asi 8 uncí)

– Príprava

– Zahrievajte rúru na 350 stupňov. Priveďte do varu veľkú nádobu veľkoryso osolenej vody. Pridajte makaróny a varte podľa pokynov v obale až do troch minút, asi 4 minúty. Prejdite na cedník a opláchnite ho studenou vodou, aby ste prestali variť. Zrušil.

– Vo veľkej mise rozšľahajte mlieko a vajcia. Pridajte uvarené makaróny, 2 šálky mimoriadne ostrého čedaru, rozpustené maslo, 1 1/2 lyžičky soli a 1/2 lyžičky korenia a miešajte, kým sa nedosiahne správna kombinácia.

– Pridajte polovicu makarónov do rovnomernej vrstvy do pekáča s rozmermi 9 x 13 palcov. Posypte 1 1/2 šálky Colby Jack rovnomerne hore. Zvyšnú zmes makarónov rozmiestnite na rovnom povrchu rovnomerne. Zakryte hliníkovou fóliou, preneste do stredného stojana rúry a pečte 20 minút.

– Vyberte z rúry. Hliníkovú fóliu opatrne vyberte a zlikvidujte. Do makarónov pridajte zvyšné 2 šálky Cheddar a 1/2 šálky Colby Jack. Na hornom koši posypte roštom, až kým syr nestvrdne na škvrnách, 3 až 5 minút. (Grilovaný syr môže ísť zo zlatého do horieť pomerne rýchlo, preto naň pozorne dávajte pozor.)

– Vyberte z rúry a nechajte vychladnúť, kým makaróny a syr nie sú úplne nastavené, 10 až 15 minút. (Zmes sa môže najskôr javiť ako trhavá, ale ako sa ochladzuje, spevní sa).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *