Pečené Farro So šošovicami Paradajkou A

Toto pohodlie za chladného počasia je plné jasných chutí a príjemných textúr. Farro a šošovica varia v rovnakom čase, takže ich môžete piecť spolu v cesnakovej paradajkovej omáčke, čím získate hodvábnu, jemnú šošovicu a žuvaciu, zubatú farru. Pre extra orechovú príchuť si môžete najskôr opekať farro. Na dokončenie misky položte na plátky veľké plátky feta a posypte roštom, až kým sa syrový koláč v strede neskĺzne a nedotkne okrajov, ale môžete použiť aj mozzarellu alebo čedar.

– Zložky

1 šálka farra
½ šálky sušenej zelenej alebo hnedej šošovky
2 polievkové lyžice extra panenského olivového oleja a viac na mrholenie
1 veľká žltá cibuľa, nahrubo nasekané
Košer soľ a čierne korenie
4 strúčiky cesnaku, tenké plátky
1 lyžička červenej papriky
1 (28-unca) paradajkový pretlak (alebo môžete nahradiť svoju obľúbenú paradajkovú omáčku)
2 vetvičky oregana, tymiánu, rozmarínu alebo bazalky alebo 1/2 čajovej lyžičky sušenej (všetky voliteľné)
1 (8-unca) blok feta

– Príprava

– Rúru zohrejte na 400 stupňov a umiestnite jeden stojan 6 palcov od brojlera. Farro vložte do pekáča na pečenie odolného voči brojlerom s rozmermi 8 x 8 palcov (alebo 2 kvarty) a preneste ho do rúry na pečenie na 10 až 15 minút. Vyberte misku z rúry a rozptýlite šošovicu cez farro.

– Zatiaľ čo toasty farro pripravte paradajkovú omáčku: V panvici na miernom ohni zohrejte 2 polievkové lyžice olivového oleja. Pridajte cibuľu, ochutte soľou a korením a varte za občasného miešania, kým nezmäkne, 5 až 7 minút. Pridajte cesnak a vločky z červeného korenia a varte do voňavej zmesi, 1 až 2 minúty. Pridajte paradajkový pretlak, bylinkové vetvičky (ak sa používajú) a 2 1/2 šálky vody. Dochutíme soľou a korením a privaríme.

– Paradajkovú omáčku zľahka nalejte na šošovicu a farro a premiešajte. Pečieme v polovici miešania, kým šošovica a farro nie sú jemné, 40 až 50 minút. Ak zmes v ktoromkoľvek bode vyzerá sucho, pridajte 1/4 šálky vody. Medzitým nakrájajte feta na plátky 1/4 palca a každý kus rozlomte na polovicu.

– Vyberte misku z rúry a zapnite nastavenie grilu. Čočku premiešajte a farro ešte raz zlikvidujte. Pokvapkajte olivovým olejom a grilovajte, kým sa feta neroztaví a nespálite na miestach, 6 až 8 minút. (V závislosti od vášho brojlera možno budete musieť panvicu otočiť po 2 alebo 3 minútach, aby ste ju rovnomerne varili.)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *