Kukurica Kastrol

Tu je od klasickej verzie kukurica pečená od nuly, populárna sviatočná jedlá v juhovýchodnej časti Spojených štátov, ktorá sa tradične vyrába pomocou kukuričného chleba Jiffy nakupovaného v obchode. Ak ste ešte nikdy nemali kukuricu, naozaj vám chýba: Je to ako neuveriteľne vlhký kukuričný chlieb posiaty čerstvými kukuričnými zrnami. (Mrazená kukurica sa môže používať v chladných mesiacoch počasia.) Dve kilogramy kukuričných zŕn sa spoja jednoduchým cestom z múky, práškového pečiva, kukuričnej múky, čedaru, vajec, rozpusteného masla a kyslej smotany, potom sa nalejú do pekáča, preliate viac syrom a pečieme do bublajúceho tvaru. Čerstvý rozmarín a škorica, netradičné a voliteľné doplnky, pridávajú pikantné tóny, ktoré vyrovnávajú sladkosť kukurice.

– Zložky

6 polievkových lyžíc nesoleného masla
2 libry mrazených alebo čerstvých kukuričných zŕn (asi 6 1/2 šálok)
4 lopatky, priečne tenké plátky (voliteľné)
1 čerstvá rozmarínová vetvička (voliteľné)
Košer soľ a čierne korenie
½ šálky univerzálnej múky
½ šálky jemnej alebo hrubej žltej kukuričnej múky
2 čajové lyžičky prášku do pečiva
1 šálka kyslej smotany
2 veľké vajcia
1 ½ šálky čerstvo nastrúhaného čedaru alebo parmezánu

– Príprava

– Rúru zohrejte na 350 stupňov. Pridajte 4 polievkové lyžice masla na panvicu s rozmermi 9 x 13 palcov alebo na inú misku s 3 kvartami a vložte ju do rúry. Po rozpustení masla, asi 5 minút, vyberte panvicu z rúry a nechajte vychladnúť.

– V strednom hrnci roztavte zvyšné 2 polievkové lyžice masla na stredne vysokú. Pridajte kukuricu, póriky a rozmarín, ak sa používa, 1 lyžičku soli a niekoľko mletých čiernych korení, a občas varte, kým kukurica nezačne vydávať tekutinu a nezmäkne, asi 5 minút. Odstráňte z tepla a vetvičku rozmarínu zlikvidujte.

– Múku, kukuričnú múčku, prášok do pečiva a 1 lyžičku soli zamiešajte do kukuričnej zmesi. Panvicu na pečenie nakloňte tak, aby sa spodná časť potiahla roztopeným maslom, potom prebytočné maslo (bez škriabania misky) nalejte do nádoby s kukuričnou zmesou. Miešajte kombinovať.

– V malej mise kyslá smotana a vajcia rozšľaháme vidličkou, kým sa skombinujú. Pridajte ku kukuričnej zmesi spolu s 1/2 šálky strúhaného syra a premiešajte iba do kombinácie, dávajte pozor, aby nedošlo k premiešaniu.

– Nalejte cesto na panvicu, rovnomerne rozložte a posypte zvyšným 1 šálkou syra. Pečieme, kým sa syr neroztopí a kým nie je kastról nastavený, 30 až 35 minút. Ak chcete zlatý vrch, pár minút grilovajte. Podávajte horúce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *