Grilovaný Syr S Jablkami A Jablkovým Maslom

Ak vám Čedar na kúsku jablkového koláča znie dobre, zamilujete si tento zvrat na grilovanom syrovom sendviči, ktorý si medzi dvoma karamelizovanými kúskami maslového chleba vezme slané a sladké prvky. Vyhľadajte tmavé jablkové maslo bez pridaného cukru, pretože bude mať najbohatšiu chuť. Na rozdiel od väčšiny receptov na grilované syry, ktoré si vyžadujú zostavenie sendvičov, ich varenie na jednej strane a ich prehodenie, tento vyžaduje varenie sendvičov s priamym prístupom a ich zostavenie. Syr sa týmto spôsobom rýchlejšie a spoľahlivo taví. V závislosti od veľkosti vašich krajíc chleba a vašej panvice môžete variť naraz dva sendviče. Dalo by sa tiež nechať dávať dve panvice alebo im slúžiť, keď budú hotové. Ak chcete obslúžiť všetky štyri naraz, jednoducho preneste uvarené sendviče do plechu na pečenie v 200-stupňovej rúre, zatiaľ čo zostávajúce sendviče nastrčte na varnú dosku.

– Zložky

5 lyžíc nesoleného masla a podľa potreby viac
1 veľké jablko Granny Smith, konzervované a tenké plátky
1 malá šalotka, na polovicu a na tenké plátky
1 lyžička nasekaného čerstvého rozmarínu
Košér soľ
½ šálky jablkového masla
8 krajíc chleba, rezané 1/2 palca hrubé
4 unce ostrého čedaru, plátky hrubé 1/4 palce

– Príprava

– Zahrejte si veľkú, 12-palcovú panvicu na stredne vysokú. Pridajte 1 lyžicu masla, potom pridajte jablká, šalotky, rozmarín a štipku soli. Varte, príležitostne premiešajte, až kým jablká nie sú zlaté a zjemnené, 8 až 10 minút, čím znížite teplo, ak hrozí, že šalotky zhoria. Preneste zmes na platňu; zrušil.

– Panvicu opláchnite a osušte a dajte na miernu teplotu. Roztopte 1 polievkovú lyžicu masla (2 polievkové lyžice, ak varíte dva sendviče súčasne). Rozložte jednu stranu každého krajca chleba 1 lyžicou jablkového masla (toto bude vo vnútri sendviča). Strana s jablkovým maslom smerujúca nahor, horné štyri plátky chleba s 1 oz Cheddar každý; zmes jabĺk sa rozdelí medzi zvyšné štyri plátky chleba. (Zatiaľ neskladajte sendviče: Plátky s pokrievkami sa najskôr varia a potom kombinujú.)

– Pridajte jeden kúsok cheddar a jeden kúsok jablka na panvicu (po dvoch kusoch, ak to vaša panvica dokáže pojať), v panvici pokvapkajte 2 čajové lyžičky vody a zakryte. Varte, kým sa syr neroztopí a chlieb nebude zlatý a svieži, 5 až 7 minút. Ak chlieb príliš zhnedne, znížte teplotu. Oba kusy sendviče nakrájajte na polovicu a ihneď podávajte. Opakujte so zvyšnými prísadami, pridajte ďalšie maslo a potom v prípade potreby posuňte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *