Vegetariánske Bôby A Syry Enchiladas

Enchiladas môže byť trochu projektom, ale tu bol proces zefektívnený, čo z neho urobilo skutočne možné úsilie v noci. Začnite nakrájaním papriky, cibule a cesnaku, kým sa nespália škvrny, potom zmiešajte polovicu zeleniny s konzervovanými paradajkami a chilli v prášku na omáčku a zvyšok zmiešajte s čiernymi fazuľami, strúhaným syrom a rascou. Ak máte málo času, môžete použiť enchiladovú omáčku zakúpenú v obchode (budete potrebovať tri šálky), ale kvalita sa líši, tak ju ochutnajte a pridajte to, čo podľa vás chýba: chipotle v adobo alebo chilli prášok na fajčenie, horúci omáčka na teplo, sušená oregano alebo čerstvý koriander pre komplexnosť a soľ na celkovú chuť.

– Zložky

2 polievkové lyžice olivového oleja
2 stredne žlté cibule, jemne nasekané
1 červená paprika alebo poblano chile, stonková, naočkovaná a nakrájaná na kúsky po 1/4 palca
4 strúčiky cesnaku, ošúpané a nakrájané na tenké plátky
Košer soľ a čierne korenie
1 ½ čajovej lyžičky mletého kmeňa
1 (15 uncí) môžu vypaľovať paradajky, najlepšie drvené (pozri tip)
2 čajové lyžičky chilli
½ čajovej lyžičky horúcej omáčky alebo 1 chipotle chile v Adobo, nakrájané (voliteľné)
¼ kyslá smotana a viac na servírovanie (voliteľné)
2 (15-uncové) plechovky, čierne fazule, opláchnuté
5 uncí jemného syra Cheddar alebo Monterey Jack, strúhané (asi 1 1/4 šálky)
10 až 12 (6-palcových) tortíl z mäkkej kukurice alebo múky
Čerstvé lístky a stonky koriandra, na servírovanie

– Príprava

– Rúru zohrejte na 425 stupňov. Vo veľkej panvici zohrejte olej na stredne vysokú. Pridajte cibuľu, papriku a cesnak; ochutíme soľou a korením. Varte za občasného miešania, kým nezmäkne a nespálite škvrny, 6 až 8 minút. Miešajte rasca a varte do voňavej vône asi 1 minútu. Odstráňte z tepla.

– Preneste polovicu zeleninovej zmesi do miešača; pridajte paradajky, chilli a horúcu omáčku. Miešajte do veľmi hladkej. Dochutíme soľou a korením. (Ak váš mixér nie je obzvlášť silný a omáčka vyzerá skôr ako robustné pyré, pridajte 1/4 šálky kyslej smotany a znova ju miešajte, až kým nebude hladká.)

– Pridajte čiernu fazuľu a 1/2 šálky syra k zvyšnej zelenine na panvici a premiešajte. Niektoré konzervované fazule sú už solené, takže ochutnajte a podľa potreby upravte korenie.

– Rozložte tortilly priamo na stojane rúry a zahrievajte do 1 až 2 minút, kým sa nezahreje a nevytiahne, potom ho zabalte do kuchynskej utierky, aby sa udržiaval v teple. Nalejte polovicu enchiladovej omáčky (asi 1 1/2 šálky) do misky so stredným hrncom alebo do pekáča s rozmermi 9 x 13 palcov a roztiahnite ju tak, aby zakryla spodnú časť misky.

– Zarovnajte náplň, tortilly a pekáče v rade. Umiestnite trochu viac ako 1/4 šálky zmesi fazule do stredu jednej tortilly. Rozvaľkajte tortilu a vložte ju do kastrovanej misky tak, aby strana švov smerovala nadol. Opakujte s ostatnými tortillami.

– Zvyšnú omáčku nalejte na enchiladas a posypte zvyškom 3/4 šálky syra. Pečieme, kým sa syr neroztopí, asi 10 minút. Najvyššia s kyslou smotanou a koriandrom a ihneď podávajte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *