Cukrová Repa Sa Rozpadla

Táto nezvyčajná, pikantná drvina pripomína makaróny a syr, ale za cestoviny stoja rastlinná hmota (repa a repa zelená). Zelenina je zviazaná bohatým bešamelom, navlečeným nastrúhaným čedarovým plátnom, a celá vec je zakončená korenistými ovsenými vločkami. Ako je napísané, recept je ukľudňujúci a prepracovaný. Ak máte radi veci na ohnivej strane, striekanie srirachy robí trik. A ak vy alebo vaša rodina cítite potrebu mäsa na dokončenie jedla, strana grilovaných párkov by účet krásne naplnila.

– Zložky

1 libra strednej repy
3 vetvičky čerstvých tymiánových konárov plus 3/4 čajovej lyžičky čerstvých tymiánových listov
2 strúčiky cesnaku, ošúpané
¼ čajové lyžičky čierneho korenia
Košer soľ a čierne korenie
1 be librová repa, švajčiarsky mangold alebo ich zmesi
11 polievkových lyžíc studeného nesoleného masla, viac na mastiace panvicu
150 gramov viacúčelovej múky (1 1/3 šálky)
2 šálky mlieka
9 oz ostrý čedar, strúhaný (2 1/4 šálky)
2 až 3 polievkové lyžice anglického horčičného prášku, podľa chuti
1 lyžička omáčky Worcestershire
½ čajovej lyžičky tabasco omáčky, viac podľa potreby
Ovsené vločky 25 gramov (1/4 šálky)
20 gramov opekaných lieskových orechov, sekané (3 polievkové lyžice)
1 ½ čajovej lyžičky nastrúhajte Parmigiano-Reggiano
¼ čajová lyžička čerstvo nastrúhaného muškátového orecha

– Príprava

– Kombinujte repu, konáre tymiánu, cesnak a korenie vo veľkom hrnci. Zakryte studenou slanou vodou. Nechajte variť na stredne vysokej teplote; varte, kým repa nebude jemná, 15 až 30 minút v závislosti od veľkosti. Vyberte štrbinovou lyžičkou. Pridajte greeny a varte 2 minúty (v prípade potreby to urobte v dávkach); vyberte pomocou klieští a okamžite preneste do misky ľadovej vody. Odtok dobre.

– Akonáhle je repa dostatočne chladná na to, aby sa s ňou narábala, ošúpeme ju a nakrájajte priečne na plátky s hrúbkou 1/4 palca. Zhruba nasekajte zelené listy a stonky.

– Pripravte bešamel: V malom hrnci na miernom ohni roztavte 5 lyžíc masla. Miešajte v 75 g múky (2/3 šálky). Varte za stáleho miešania 2 minúty; by mal byť uvarený, ale zostal biely. Pomaly šľahajte v mlieku, až kým zmes nevytvorí hustú, hladkú omáčku. Miešajte v 8 gramoch čedaru (2 šálky), kým sa neroztopí. Zamiešajte horčičný prášok, Worcestershire a Tabasco. Dochutíme soľou podľa chuti.

– Rozpadnite polevu: V malej miske premiešajte zvyšnú 2/3 šálku múky, ovsa a lieskových orechov. Prstami pracujte v 6 polievkových lyžiach masla, zvyšnom 1 unci Čedaru (1/4 šálky) a Parmigiano-Reggiano. Mala by to byť zmes veľkých a malých kúskov. Dochutíme špinou soli, korenia a muškátového orecha.

– Keď ste pripravení zostaviť jedlo, vyhrievajte rúru na 350 stupňov. Maslo 2-kremeň zapečené alebo na pečenie. Na spodok naneste vrstvu bechamelu. Najvyššia vrstva cukrovej repy, nasledovaná vrstvou zelených a stoniek. Veľkoryso ochutíme soľou a korením a posypeme tymiánovými listami. Nalejte ďalšiu vrstvu bechamelu na vrch a opakujte postup, aby ste naplnili misku (skončíte s 3 alebo 4 vrstvami). Celý povrch prikryte rozpadnutou polevou. Miska sa prenesie do pece a pečie sa, až kým bublajú, a hnedými škvrnami 45 minút až 1 hodinu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *