Veganská Pizza S Jablkami Orechovým Tykvom A Karamelizovanou Cibuľou

Táto uspokojivá pizza za studeného počasia od autora vegánskej kuchárky Chloe Coscarelli je skvelým hlavným jedlom alebo ju možno predjedlá rozrezať na kúsky. Krémovo biele fazuľové pretlaky, ktoré sa pripravujú šľahaním fazule Cannellini, oleja, citrónovej šťavy, cesnaku, tymiánu, soli a korenia v kuchynskom robote, spôsobujú, že toto jedlo vyzerá ako skutočná pochúťka. dokončiť to krásne. Ak ste vegánom s vežou, zvážte pokropenie hrsťom modrého syra na vrchol niekoľko minút pred pečením. To nepovieme.

– Zložky

Cesnakové biele fazuľové pyré

1 (15 uncí) cannellini alebo iné biele fazule, opláchnuté a vysušené
¼ šálka olivového oleja
1 lyžica citrónovej šťavy
2 strúčiky cesnaku
½ čajovej lyžičky sušeného tymiánu
1 čajová lyžička morskej soli
½ čajovej lyžičky čerstvo zomletého čierneho korenia
1 až 2 polievkové lyžice vody

Polievky na pizzu

4 polievkové lyžice olivového oleja
1 cibuľa, tenké plátky
Morská soľ
Čerstvo zomleté čierne korenie
2 šálky orechovej tekvice, olúpané a nakrájané na kocky s rozmermi 1/2 palca
½ šálky špenátu
1 jablko, olúpané a nakrájané na tenké plátky

cesto

Cesto do pizze (kúpené v obchode je v poriadku alebo si vytvorte vlastné)

– Príprava

– Predhrievajte rúru na 375 stupňov. Pripravte cesnakové biele fazuľové pyré zmiešaním fazule, oleja, citrónovej šťavy, cesnaku, tymiánu, soli a korenia v kuchynskom robote. Podľa potreby pridajte vodu, až kým sa nevytvorí hladká konzistencia. Zrušil. Možno vyrobiť dva dni vopred.

– Vo veľkej panvici zohrejte 2 polievkové lyžice oleja na stredne nízku teplotu a nakrájanú cibuľu, kým nebude mäkká a ľahko karamelizovaná, asi 15 minút. Veľkoryso ochutíme soľou a korením.

– Počas varenia cibule vyhoďte zvyšné 2 polievkové lyžice oleja s tekvicami a dochutíme soľou a korením. Preneste na plech s veľkým okrajom a pečte po dobu 30 až 35 minút, kým tekvica nezvládne, raz alebo dvakrát otáčajte špachtľou. Vyberte z rúry a odložte stranou. Zahrievajte až na 450 stupňov.

– Pripravte pizzu. Kefku na pečenie s veľkými okrajmi (približne 9 x 13 palcov) natrite olejom. Natiahnite domáce alebo obchodom zakúpené cesto na pizzu do obdĺžnika a vložte ho do pripraveného plechu na pečenie (môžete použiť aj 14-palcovú alebo 16-palcovú okrúhlu pizzu), ak ju máte. Naneste vrstvu cesnakového bieleho fazuľového pretlaku rovnomerne na vyrolované cesto. (Možno nebudete chcieť použiť všetko.) Na vrch cesta vložte špenát, karamelizovanú cibuľu, praženú orechovú tekvicu a plátky jabĺk. Dochutíme soľou a korením a okraje kôry očistíme olivovým olejom.

– Pečieme pri teplote 450 stupňov po dobu asi 15 až 20 minút rotujúcou uprostred, až kým kôra nie je mierne zhnedlá alebo zlatá. Nechajte vychladnúť, nakrájajte na plátky a podávajte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *