Jahňacie Dusené Mäso S Cícerom A Orechovým Tekvica

Neexistuje vysoká dráma o dusení guláša. Duša je však v poriadku domáca, intímna výmena, spôsob, ako sa živé veci zlepšujú, keď sa ich hranice uvoľnia, keď začleňujú niektoré z charakteru a chuti druhých. Duševné, slovo neoddeliteľne spojené s dobrým masívnym duseným mäsom, je prínosom pre kuchára, ktorý trochu plánuje a má trpezlivosť na jeho dodržiavanie. Tu sa dlhé dusené jahňa kombinuje s cícerom a orechovým tekvicam, čím sa získa dusené mäso s chuťou rasce, kardamónu a koriandra, ktoré môžu pomôcť udržať chladnú noc na uzde.

– Zložky

1 lyžička mletého kmeňa
½ čajovej lyžičky mletého kardamómu
½ čajovej lyžičky mletého koriandra
Tur čajová lyžička kurkumy
¼ čajová lyžička čerstvo mletého korenia a viac podľa chuti
Štipka kajenského korenia
½ čajovej lyžičky soli a viac podľa chuti
¼ šálka plus 2 polievkové lyžice viacúčelovej múky
Jahňacie mäso s hmotnosťou 1 libry, upravené a nakrájané na 1-palcové kocky
5 čajových lyžičiek rastlinného oleja
1 malá cibuľa, olúpaná a nakrájaná na tenké plátky
2 veľké strúčiky cesnaku, ošúpané a mleté
3 šálky kuracieho vývaru, domáce alebo s nízkym obsahom sodíka
1 malá orechová tekvica, olúpaná, semená a vlákniny nabrúsené, nakrájané na 3/4-palcové kocky
1 cícer 19 uncí môže cícer vytekať a opláchnuť
1 polievková lyžica nasekanej čerstvej koriandra

– Príprava

– Zmiešajte korenie a soľ v miske. Vo veľkej mise premiešajte 1/4 šálky múky a 1 1/2 čajovej lyžičky zmesi korenia, pridajte jahňacie mäso a srsť. Zohrejte 3 čajové lyžičky oleja vo veľkej nádobe. Pridajte jahňacie kúsky naraz; nepreplnené. Kusy otáčajte, dokiaľ nie je jahňacie mäso zo všetkých strán opečené, asi 5 minút na dávku; podľa potreby medzi šarže pridajte lyžičku oleja.

– Vyberte jahňacie mäso a odložte bokom. Pridajte zvyšnú čajovú lyžičku oleja a cibule do hrnca. Varte 2 minúty. Vmiešajte cesnak a varte 15 sekúnd. Vmiešajte jahňacie mäso a zostávajúce zmesi korenia. Vmiešajte kuracie vývar a privarte k varu, potom pomaly zalejeme pomalým varom. Prikryte a varte, kým nie je jahňa citlivé, asi 1 hodinu. Vmiešajte tekvicu a cícer a povarte prikryté 10 minút.

– Miešajte 3 polievkové lyžice tekutej tekutiny na 2 polievkové lyžice múky, aby sa vytvorila hladká pasta. Miešajte pastu do duseného mäsa a varte, kým vývar nezhustne a tekvica nebude jemná, asi o 10 minút dlhšie. Podľa chuti pridajte soľ a korenie. Rozdeľte medzi 4 misky, ozdobte koriandrom a podávajte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *