Choucroute Bochník

Tento recept na choucroute bochník, nejasne alsaský v pridaní údenej šunky, jabĺk, horčice a rasce k zvyčajnej zmesi mletého upínacieho, teľacieho a bravčového mäsa, robí ohromujúci sekaná a úžasné nedeľné obedové sendviče. V spojení s kyslou kapustou pokrm mrkne na skutočný choucroute a v niektorých ohľadoch je ešte chutnejší. Pre šikovné deti poskytnite prílohu zemiakovej kaše.

– Zložky

1 lyžica rastlinného oleja
1 cibuľa, nasekané
1 jablkový koláč, olúpaný, naočkovaný a nahrubo nasekaný
2 strúčiky cesnaku, mleté
Ham šunka údená libra, mletá
1 mixture libra zmesi mletého skľučovadla, bravčového a teľacieho mäsa
1 šálka omrvinky z ražného chleba
4 polievkové lyžice pripravené chren
1 polievková lyžica zrnitej horčice Dijon
1 lyžica nasekaného čerstvého tymiánu alebo 1 čajovej lyžičky sušeného tymiánu
1 čajová lyžička rasca
½ čajovej lyžičky nahrubo mletého čierneho korenia
2 vajcia, ľahko zbité
⅓ šálka nesladenej jablčnej omáčky

– Príprava

– Predhrievajte rúru na 350 stupňov. Vo veľkej panvici zohrejte olej a cibuľu varte na miernom ohni, kým nebude mäkká, asi 4 minúty. Pridajte jablko a cesnak a varte za miešania ďalšie dve minúty. Zmes sa niekoľko minút ochladí.

– Vo veľkej miešacej miske jemne kombinujte zmes cibule, jablka a cesnaku, mäso, drobky, 2 polievkové lyžice chrenu, horčicu, tymián, rascu, korenie a vajcia. Mäso vytvarujte do bochníka s rozmermi 9 x 5 palcov alebo len poklepte na panvicu s rozmermi 9 x 5 palcov, čím vyhladíte vrchnú časť.

– V malej miske premiešajte jablkovú omáčku a zvyšný chren. Rozložte sekanú na mäso a pečte, kým bochník nie je pevný a hnedý, asi 1 hodinu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *