Hubová-Jačmenná Polievka

Polievka vyrobená bez mäsa alebo mäsového vývaru môže byť bez obsahu. To je dôvod, prečo si väčšina ľudí myslí, že hrachová polievka potrebuje šunku a hubová polievka z jačmeňa potrebuje hovädzie mäso. Ak však vyberiete prísady starostlivo a vyberiete z nich každý kúsok chuti, je možné pripraviť uspokojivú, dokonca vydatnú vegetariánsku polievku. Vstúpte do tejto húb-jačmennej polievky, vegetariánskeho jedla so skutočným telom, textúrou a hĺbkou chuti. Kľúčovou ingredienciou je tu sušené ošípané, ktoré sa dajú rekonštituovať v horúcej vode za menej ako 10 minút, čím získate najchutnejšie huby, ktoré nájdete mimo lesa a intenzívne ochutený vývar, ktorý súperi s hovädzím mäsom. Nezabudnite opekať jačmeň a skutočne zhnednite huby a mrkvu – prepožičiava hlboké teplo.

– Zložky

1 oz sušené huby (asi 1 šálka)
2 polievkové lyžice olivového oleja
Mush huby shiitake alebo gombíky, stonky a nahrubo nasekané
3 stredne mrkvy, ošúpané a nakrájané na plátky
1 šálku perličiek
Soľ a korenie
1 bobkový list
1 lyžica sójovej omáčky

– Príprava

– Porcini namočte do 3 šálok veľmi horúcej vody. Vložte olivový olej do strednej panvice a zahrejte na vysokú teplotu. Pridajte shiitakes a mrkvu a varte za občasného miešania, až kým nezačnú zhnednúť. Pridajte jačmeň a pokračujte vo varení za stáleho miešania, až kým nezačne zhnednúť; posypeme trochou soli a korenia. Odstráňte porcini z ich namáčacej kvapaliny a rezervnej kvapaliny. Roztriediť cez porcini a zlikvidovať všetky tvrdé kúsky.

– Porcini pridajte do hrnca a varte asi minútu za stáleho miešania. Pridajte bobkový list, huby namočenú vodu a 3 šálky ďalšej vody (alebo zásoby, ak dávate prednosť). Priveďte do varu, potom znížte teplo na dusenie; varíme, kým nie je jačmeň veľmi jemný, 20 až 30 minút. Pridajte sójovú omáčku a ochutnajte. V prípade potreby pridajte soľ a veľa korenia. Podávajte horúce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *