Pizza S Karamelizovanou Cibuľou Figami Slaninou A Nivou

Tu je recept na pizzu, ktorá pripomína myseľ – aspoň túto myseľ – radosti z jazdy autom cez juhovýchodné Francúzsko, kde sú takéto pizzy dostupné vo všetkých imaginárnych kaviarňach v malých mestách neďaleko talianskych hraníc. Určite chutí, ako keby pochádza z tejto oblasti, a ak zavriete oči, keď ho budete jesť, takmer sa dokážete predstaviť v polovici jazdy autom z Aix do Turína. Čas strávený karamelizáciou cibule je viac, ako to stojí za to, takže to urobte deň predtým, ako máte v úmysle pripraviť koláč. V tom čase by ste si mali pripraviť cesto. A máme na to aj recept – verziu prispôsobenú tímom za magickou Robertovou Pizza v Brooklyne.

– Zložky

2 polievkové lyžice masla
1 veľká španielska cibuľa
2 čajové lyžičky čerstvého tymiánu
2 bobkové listy
Košér soľ
4 silné plátky slaniny nakrájané na 1/4-palcové hrubé obušky
1 plesové cesto na pizzu
Múka na poprašovanie
12 sušených figových figúr, stoniek orezaných, rozrezaných na štvrtiny alebo malé kúsky
¾ šálka rozpadla Gorgonzolu
Extra panenský olivový olej, pokvapkáme
Čerstvo popraskané čierne korenie

– Príprava

– Najmenej 45 minút pred varením predhrejte rúru a pizzu na 550 stupňov.

– Maslo rozpustite na veľkej panvici na vysokej teplote. Pridajte cibuľu, tymián a bobkové listy. Varte 5 minút, za stáleho miešania, až kým cibuľa nezačne vädnúť. Znížte teplotu na stredne nízku teplotu a varte za občasného miešania, kým cibuľa nezmäkne a nezmení farbu na zlatohnedú asi 25 minút. Dochutíme soľou a korením. Odstráňte bobkové listy a preneste cibuľu do malej misky.

– Vložte slaninu do panvice a dajte ju na vysokú teplotu. Varte za občasného miešania, kým nebude hnedý a chrumkavý. Pomocou lyžice s drážkou preneste slaninu do malej misky.

– Cesto na pizzu položte na silne múky povrch a natiahnite ho pomocou rúk alebo valčeka a vytiahnite ho asi do 14-palcového kruhu. Miesto na ľahko múku pizze šupku alebo bez okraja plechu na pečenie. Zakryte polevou, dávajte pozor, aby ste nevytlačili cesto a nevážili ho: najskôr karamelizovanú cibuľu, potom figy a slaninu a nakoniec gorgonzolu, pričom ostáva zhruba 1/2 palca. Jemne pretraste šupkou pizze, aby ste sa uistili, že sa cesto nelepí. Opatrne posuňte pizzu priamo na pekáč v jednom rýchlom pohybe dopredu a dozadu. Varte dovtedy, kým kôrka na dne nesknedne a horná časť bubla a nehnedne škvrny, asi 7 minút. Pokvapkajte trochou olivového oleja a popraskaným čiernym korením. Podávajte horúce. Zhotoví 1 pizzu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *