Pečené Bravčové Mäso S Mliekom

Toto bistro základné, ktoré kritik Bryan Miller priniesol do The Times v roku 1988 pomocou Pierra Franeyho, tento svůdne pečené bravčové mäso pochádza z kuchyne Adrienne Biasinovej, ktorá roky prevádzkovala v Paríži Chez la Vieille legendárnu domácu a legendárnu reštauráciu. Mäso sa najskôr pečie na varnú dosku, aby sa vyparilo vo vode, potom sa pomaly dusí v cibule a mlieku. Džúsové džúsy sa odložia, aby vytvorili základ omáčky, a pečenie sa skončí v peci. Trvá to nejaký čas, ale je ľahké ho vyrobiť a dobre sa páruje s pohárom Beaujolais a snami o cestovaní.

– Zložky

1 bravčové bedro bez kostí
Soľ a čerstvo mleté korenie podľa chuti
1 lyžica olivového oleja
12 malých bielej cibule, asi 3/4 libry, ošúpané
1 kremeň mlieka
Heavy šálka ťažkého krému

– Príprava

– Vepřové mäso otrite soľou a korením.

– Olej zohrejte v holandskej rúre. Bravčové mäso na všetkých stranách dobre zahrejeme na miernom ohni asi päť minút. Pridajte cibuľu, potom premiešajte a nechajte zhnednúť ďalších päť minút.

– Vypustite všetok tuk. Pridajte mlieko a prikryte. Varte a varte na miernom ohni jednu a pol hodiny. Odstráňte veko a varte ďalšiu a pol hodiny, kým sa mlieko takmer neodparí.

– Medzitým predhrievajte rúru na 425 stupňov.

– Mliekovú omáčku preceďte do hrnca, pridajte smotanu a dusíme. Uložte cibuľu a zvyšky mlieka. Vložte pečené mäso do rúry a varte 10 minút alebo do zhnednutia.

– Mäso nakrájajte na plátky a podávajte s omáčkou na lyžičke a cibuľovou zmesou na boku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *