Kuracie Maslo S Trhlinami

Niekde v knihe „Zuni Cafe Cookbook“ je recept na stojace rebrá z bravčového mäsa s variáciami. Som si tým istý. Som si menej istý, pretože ho nemôžem nájsť online, že kniha obsahuje variáciu, ktorá si okrem iného korenia vyžaduje aj trenie mäsa feniklom a koriandrom. Chcel som vyskúšať nejakú verziu toho kuracieho mäsa a prišiel som s myšlienkou štepenia týchto korenín, ako som si ich pamätal, na klasický recept Marcella Hazan pre kuracie alla diavola. Hazan má kuracie krídlo a pred grilovaním alebo grilovaním ho vtierajte popraskaným čiernym korením. Len predstieraním a nesprávnym zapísaním som narazil na večeru o týždennej noci, ktorá je rýchlejšia ako pečené kurča a voňavá so záhadne harmonickým korením. Nemusí to byť diablovo kurča, ale mohlo by to byť dielom jedného z jeho menších démonov.

– Zložky

1 kurča, okolo 3 libier
2 polievkové lyžice olivového oleja
2 lyžičky feniklového semena
1 lyžička semien koriandra
½ čajovej lyžičky čierneho korenia
Seed semienka kmínu čajovej lyžičky
2 čajové lyžičky hrubá morská soľ
½ čajovej lyžičky horúcej papriky alebo pimentónu
Polovice citrónov alebo tukové kliny

– Príprava

– Zapáľte rošt alebo zapnite brojler na vysokej úrovni a nechajte ho 15 minút naštartovať.

– Kuracie mäso s motýľmi (alebo spatchcock): Vystrihnite chrbticu kuracieho mäsa nožnicami na hydinu, sekačkou alebo ostrým nožom šéfkuchaře (alebo požiadajte mäsiara, aby to urobil). Ak si myslíte, že v určitom okamihu budete robiť zásoby, za každých okolností pevne zabalte chrbticu do plastu a vložte ju do mrazničky. Kuraciu kožu položte stranou hore do pekáča a pevne ju pritlačte na prsia pätami rúk, až kým sa neroztrhnú a nezhladnú. Nohy umiestnite tak, aby ležali rovno a paličky smerovali von. Potiahnite krídla cez vrchnú časť krídla, aby ste ich držali na svojom mieste, alebo ich odrežte. Vtáka vtierajte olejom. (Nerobte si starosti so žiadnym ďalším olejom, ktorý by mohol spadnúť na panvicu.) Teraz si umyte ruky.

– Fenikel, koriander, korenie a rasce hrubo rozdrvte maltou a paličkou alebo 8 alebo 9 strukovinami v mlynčeku na korenie. Zmiešajte soľ a papriku alebo pimentón a tento trieť posypte po oboch stranách vtáka s dôrazom na pokožku.

– Kuraciu kožu položte stranou nadol na rošt alebo stranou s kožou hore na stojan na brojlery tak, aby najvyšší bod vtáka bol asi 10 palcov od plameňa. Keď koža začne zhnednúť po 6 alebo 7 minútach, prevracajte kurča. (Najjednoduchší spôsob je chytiť knobby konce obidvoch paličiek niekoľkými vrstvami papierových utierok, ak ste v kuchyni, alebo čistými rukavicami bez pecek, ak grilovate.)

– Po približne 10 minútach, keď je kosťová strana zhnednutá, znížte teplotu na stredne vysokú teplotu (400, ak používate rúru), kurča znova prevráťte a varte ďalších 10 minút, alebo kým nebude pokožka veľmi svieža a hnedá. a najhrubšia časť stehna dosahuje 165 stupňov pri kontrole teplomerom mäsa. Pred rezbárstvom nechajte odpočinok asi 5 minút. (Ak grilováte, položte ho na tanier.)

– Nalejte všetky šťavy, ktoré sa zhromaždili na panvici brojlera alebo na tanieri, nad kuracím mäsom. Podávame s citrónom. Na jar to skúste servírovať s jemnými mladými horkými greeny – ako sú rukola, žerucha alebo detské púpavy – vyhodené do ostrého vinaigrette.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *