Deviled Chicken Legs

Takzvané diabolské jedlá majú jeden spoločný prvok: teplo. Nie nevyhnutne jalapeno typ tepla, ale nejaká prísada, ktorá im dodáva mierne teplo. Aplikácia tejto techniky na kuracie stehná poskytuje vynikajúce výsledky. Namiesto toho, aby ste ich plnili, namaľujte ich zmesou horčice a kuracieho vývaru, potom šalotkou, cesnakom, strúhankou a petržlenovou vňaťou.

– Zložky

4 kuracie stehná s pripojenými stehnami
Soľ a čerstvo mleté korenie podľa chuti
1 lyžica masla
2 polievkové lyžice olivového oleja
2 polievkové lyžice horčice Dijon
4 polievkové lyžice čerstvého alebo konzervovaného kuracieho vývaru
2 polievkové lyžice jemne nasekanej šalotky
2 lyžičky jemne nasekaného cesnaku
4 polievkové lyžice čerstvej drobky s jemným chlebom
4 lyžice jemne nasekanej petržlenovej vňate

– Príprava

– Predhrievajte rúru na 425 stupňov.

– Kuracie stehná posypte soľou a korením.
V pekáčke dostatočne veľkej na to, aby nohy držali v jednej vrstve, rozpustite maslo a pridajte olivový olej. Pridajte kuracie stehná a premiešajte ich v maslovej zmesi, kým nie sú dobre obalené. Nasaďte nohy do rúry stranou nadol. Pečieme 15 minút.

– Medzitým zmiešajte horčicu a kurací vývar v malej miske so šľahačkou. V inej malej miske dobre premiešame šalotky, cesnak a chlieb, omáčka plus 2 polievkové lyžice petržlenu. Zrušil.

– Kura uvoľnite z panvice vidličkou alebo špachtľou. Potom pomocou kefky na pečivo kurča na oboch stranách natrite horčicovou zmesou. Usporiadajte pokožku nôh nahor, vráťte ich do rúry a pečte ďalších 10 minút.

– Kuracie mäso rovnomerne posypte šalotkovou zmesou. Znížte teplotu na 400 stupňov a pečte 10 minút dlhšie alebo mierne opečené. Posypte zvyšnou petržlenovou vňaťou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *