Sesame-Coated Sautéed Chicken Breasts

Tu je klasický recept od „60-minútového gurmána“ od Pierra Franeya, ktorý sa nemusí vôbec variť vôbec dlho. Sesame bol pre neho nová zložka, ktorú napísal v roku 1981 a predstavil mu varením „neskoro Virginia Lee, jedného z najlepších čínskych kuchárov, ktorého som kedy stretol. Vo svojich príchutiach používala veľa sezamového oleja a sezamovej pasty, a to tak v hlavných jedlách, ako aj v omáčkach, ktoré sprevádzajú mongolské horúce hrnce. “Pán Franey použil sezamové semienka ako povlak trochu neskôr – na filé z rýb, napríklad – a tu prispôsobili myšlienku hlavnému smeru, pričom používali celé kuracie prsia vykostené a vykostené. “Jedlo sa obdivuhodne ukázalo v štruktúre a chuti,” napísal. Ešte lepšie je, že „je to určite ľahké vyrobiť, nezahŕňať nič viac, ako potahovať polovice hrude semenami a krátko ich opečiť maslom na oboch stranách. Je tu posledný dotyk, ľahká „omáčka“ z lieskových orechov, ku ktorej sa pridá kúsok citrónovej šťavy. “

– Zložky

8 polovíc kuracieho prsníka bez kože, vykostených, každá asi 1/4 libry, celková hmotnosť 2 libry
Soľ podľa chuti
Čerstvo mleté korenie podľa chuti
¾ šálky sezamových semienok
7 polievkových lyžíc masla, približne
Šťava z polovice citróna

– Príprava

– Každú polovicu kuracieho prsníka vložte medzi plátky voskového papiera alebo plastového obalu. Libra zľahka s paličkou. Posypte soľou a korením.

– Vyťažte kusy zo všetkých strán sezamových semienok.

– Zahrejte tri polievkové lyžice masla vo veľkej ťažkej panvici a prsia pridajte do jednej vrstvy. Možno to budete musieť urobiť v dvoch krokoch alebo môžete použiť dve techniky. Ak sa použijú dve panvice, zdvojnásobte základné množstvo masla. Varte asi päť minút na jednej strane. Otočte a uvarte na druhej strane asi päť minút. Potom ich preneste do vyhrievanej servírovacej misky.

– Zohrejte štyri zvyšné lyžice masla v panvici a pridajte citrónovú šťavu. Maslo točte okolo, kým nie je lieskovo-hnedá. Nalejte túto omáčku na kuracie prsia a podávajte horúco.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *