Dušené Hovädzie Mäso S Paradajkami A Zelerom

Hesserová nám priniesla tento recept na klasický rímsky guláš v roku 2002 potom, čo navštívila Rím so svojou rodinou.

Oxtaily sú mastné a tvrdé kusy mäsa, ale tu je dlhá zákusok bohatá a nemiešaná omáčka ochutená škoricou, klinčekom a majoránkou. Je to vynikajúce samo o sebe alebo sa podáva na výdatné cestoviny, napríklad rigatoni. A nenechajte sa odradiť veľkým množstvom zeleru, ktoré vyžaduje recept. Znižuje sa na chuťovú kašovitú suspenziu, ktorá vás prekvapí.

– Zložky

Pan libra pancetta nakrájaná na 1/4-palcové kocky
1 mrkva, ošúpaná, jemne nakrájaná na kocky
1 malá cibuľa, olúpaná, jemne nakrájaná
4 vnútorné stonky zeleru, 1 jemne nakrájaný na kocky, 3 plátky na kúsky dlhé 3 palce
Extra panenský olivový olej
3 libry oxtail (upravená hmotnosť), rozdelené v každom kĺbe na kúsky dlhé asi 3 palce
Morská soľ alebo kosher soľ
Čerstvo zomleté čierne korenie
1 ½ lyžice paradajkovej pasty
2 šálky bieleho vína
3 vetvičky čerstvej majoránky alebo 1 1/2 čajovej lyžičky sušených listov
Ground čajové lyžičky mletého klinčeka
Ground čajová lyžička mletej škorice
1 (28 uncí) sa môže lúpať talianske paradajky, vyprázdnené

– Príprava

– Predhrievajte rúru na 325 stupňov. V hlbokej, ťažkej kastróle alebo hrnci, ktoré sa zmestia do všetkých oxtailov v jednej vrstve, skombinujte pancettu, mrkvu, cibuľu a nakrájaný zeler a dostatok oleja na zakrytie dna panvy (asi 3 polievkové lyžice).

– Panvicu umiestnite na miernu teplotu a varte dovtedy, kým pancetta nevyčerpá svoj tuk, asi 15 minút. Osolte oxtaily zo všetkých strán soľou a korením, pridajte do kastrolu a dobre zo všetkých strán opečte a otočte ich až potom, čo zhnedli. Pomocou klieští odstráňte oxtaily z panvice a vložte ich do misy. Zrušil.

– Pridajte paradajkovú pastu do zeleniny v kastrole a varte ju za miešania, kým pasta nebude karamelizovaná, asi 2 minúty. Miešajte vo víne a premiešajte. Zahrejte do varu a varte 3 minúty. Pridajte majoránku, klinčeky, škoricu a potom paradajky a prepadnite medzi prsty, keď spadnú na panvicu.

– Vráťte oxtaily na panvicu. Kvapalina musí byť rovnako vysoká ako jedna tretina zložiek. Ak nie, pridajte trochu vody. Tekutinu uveďte do varu, prikryte panvicu a vložte do rúry. Pečieme 1 1/2 hodiny a tu a tam otáčame oxtaily.

– Pridajte zostávajúci zeler a potom pokračujte vo varení, kým mäso nie je jemné a nespadne z kosti, asi o 30 až 60 minút dlhšie.

– Panvicu vyberte z rúry a nechajte ju pôsobiť 15 minút. Podľa chuti pridajte soľ a korenie. Podávajte na veľkej tanieri alebo v plytkých miskách, aby ste si boli istí, že každý dostane trochu dužinovej omáčky a zeleru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *