Indicko-Ishský Nachos S čedarom čiernymi Fazuľami A Chutney

Tieto vegetariánske nachos berú svoje podnety z paapdiho alebo papriho chaatu, korenistého, pikantného a sladkého indického desiateho z vyprážaných cestových doštičiek plnených cícerom, paradajkami, cibuľou, jogurtom a rôznymi chutneys. Začína sa štandardnými prvkami nacho: tortilla chips, čierna fazuľa a zdravé množstvo temperamentného taveného syra. Klasické chaatické párovanie korenistého a zelenkavého chutney koriandra so sladkou a kyslou tamarindovou omáčkou však poskytuje ďalšiu úroveň jasu a zložitosti. Nenechajte preskočiť chhonk, omáčku vyrobenú z roztaveného ghi, rasce a červeného chile, ktorý sa kvapká po vrchoch nachosu. Poskytuje bohatý povrch a ešte viac chrumkavosť.

– Zložky

Pre chutney koriandra:

1 veľká partia čerstvého koriandra, listov a jemných stoniek zhruba nasekaných (asi 4 šálky)
1 malá indická zelená čerešňa alebo serrano čile, stonka odstránená a zhruba nasekaná
2 polievkové lyžice čerstvej limetkovej šťavy (z približne 1 limetkového) a podľa potreby viac
¼ čajová lyžička granulovaného cukru
¾ čajová lyžička košer soli a podľa potreby viac

Pre nachos:

1 (15 uncí) môžu čierne fazule, opláchnuť a vypustiť
Košér soľ
1 (8-uncová) taška z bielej kukuričnej tortilly, výhodne nesolená
1 stredne červená cibuľa, jemne nasekaná
2 stredne rómske paradajky, plnené jadrom a jemne nasekané
4 šálky drveného ostrého syra Cheddar (asi 1 libra)
¼ tamarindová omáčka kúpená v obchode (alebo 1/4 šalátu z datumu alebo javorového sirupu s 1 polievkovou lyžicou limetkovej šťavy)

Pre chhonk:

¼ šálky ghí alebo olivového oleja
2 lyžice semien rasce
Štipka červeného chilského prášku, ako napríklad mletý kajen
Grécky jogurt na servírovanie (voliteľné)

– Príprava

– Rúru zohrejte na 425 stupňov. Vytvorte chutney: V mixéri skombinujte koriandr, zelený chile, limetkovú šťavu, cukor a soľ a miešajte do hladka. Ak je zmes príliš hustá na to, aby sa miešala, pridajte až 3 polievkové lyžice vody naraz, polievkovú lyžicu, aby ste ju dostali do chodu. Ak je to potrebné, ochutnajte a upravte soľ a limetkovú šťavu. Zrušil.

– V stredne veľkej mise fazuľu ľahko rozdrvte vidličkou (to znamená, že nebudú odrezávať triesky) a osolíme soľou. Na fóliovú panvicu s rozmermi 13 x 18 palcov potiahnutú fóliou umiestnite polovicu triesok a potom polovicu fazule, cibule, paradajok a syra (v tomto poradí). Opakovaním vytvoríte druhú vrstvu. Pečieme 7 až 10 minút na najvyššom stojane v rúre, kým sa syr neroztopí a prebubláva.

– Keď sú nachos v rúre, pripravte chonku: V malej panvici alebo teplejšom masle na stredne vysokej zahrievajte ghí. Akonáhle sa ghee roztopí (alebo sa olej začne trblietať), pridajte semená rasce a varte, až kým nezačnú prskať a hnednúť, asi 15 sekúnd. Ihneď vyberte panvicu z ohňa a zamiešajte prášok červeného chile. Zrušil.

– Rovnomerne pokvapkajte chutney koriandra a tamarindovú omáčku na vrchoch nachos, za ktorými nasleduje chhonk. Ak sa používa, pridajte pár kvapiek gréckeho jogurtu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *