Francúzska Cibuľa Makaróny A Syr

Toto neuveriteľne dobré makaróny a syry spájajú dve klasické jedlá do jedného jedla. Karamelizujúca cibuľa môže byť časovo náročná záležitosť, ale tu je proces zrýchlený využívaním vysokého tepla a trochou vody, aby sa zabránilo spáleniu. Omáčka sa pripravuje kombináciou Gruyère, aby vám pripomenula francúzsku cibuľovú polievku a biely čedar, aby bola jemná a hladká. Namiesto toho, aby sa misa preliala prachom drobných drobčekov chleba, je posypaná toustami Gruyère, ktoré sa za pár minút pod brojlerom roztopia a krehké. (Pred pečením budete chcieť posúvať plachtu pod plech, v prípade, že sa niektoré z omáčok objavia na bubline.) Toto je najlepšie bohatstvo.

– Zložky

Košér soľ
4 polievkové lyžice nesoleného masla a viac na mastenie panvice
2 libry žltej alebo cibule Vidalia, olúpané, rozpolené a nakrájané na tenké plátky
5 vetvičiek čerstvého tymiánu a ďalších listov tymiánu na ozdobu
1 čerstvý alebo sušený bobkový list (voliteľné)
Čierne korenie
Cestoviny s obsahom 1 libry cavatappi alebo lakťa
1 bageta nakrájaná na plátky 1/2 palca
1 strúčik cesnaku
2 polievkové lyžice octu sherry, octu červeného vína alebo octu bieleho vína
3 polievkové lyžice viacúčelovej múky
4 šálky plnotučného mlieka
16 uncí Gruyère, strúhané (asi 5 šálok)
12 uncí biely čedar, strúhaný (asi 4 šálky)

– Príprava

– Priveďte do varu veľkú nádobu slanej vody. (Ak plánujete piecť makaróny a syr v pekáčke namiesto panvice, pekáča na pečenie masla 9 x 13 palcov alebo iného 3-kastrovaného hrnca.)

– Medzitým v hlbokej veľkej (12-palcovej) panvici preneste 2 lyžice masla na stredne vysoké teplo. Pridajte cibuľu, tymián tymián a bobkový list, ak sa používajú, a dochutíme soľou a korením. Zakryte vekom, plechom na pečenie alebo fóliou a varte za miešania raz alebo dvakrát, až kým cibuľa nezmäkne, 3 až 5 minút.

– Odkryte a pokračujte vo varení na stredne vysokej teplote, za občasného miešania, až do tmavohneda, 20 až 25 minút. Ak cibuľa vyzerá sucho, pridajte naraz niekoľko polievkových lyžíc vody, aby ste zabránili ich spáleniu, zoškrabajte všetky hnedé kúsky, ktoré sa prilepia na spodnú časť panvy. (Budete to musieť urobiť niekoľkokrát.)

– Počas varenia cibule zohrejte rúru na 450 stupňov. Cestoviny varte vo vriacej vode až do 2 minút hanby; kanalizácie a vyňatie pôdy z produkcie. Jednu stranu každého plátky bagety votrite cesnakom.

– Ak je cibuľa tmavohnedá, odložte tymianové tyčinky a bobkový list a odplyňujte panvicu octom, kým sa neodparí, asi za 30 sekúnd zoškrabte hnedé kúsky. Pridajte zvyšné 2 lyžice masla. Po roztavení pridajte múku a za stáleho miešania varte, kým sa múka nezačne lepiť na spodnú časť panvice a nezmení svetlozelenú farbu na asi 3 minúty. Pomaly vmiešajte mlieko a dochutíme soľou a korením. Prineste do varu, šľahač často.

– Rezervuj 1 šálku Gruyère. Opatrne pridajte zvyšný Gruyère a všetok Čedar do karamelizovanej cibuľovej zmesi a opatrne miešajte, kým sa neroztopí. Ak je vaša panvica dostatočne veľká, pridajte uvarené cestoviny a premiešajte ich, alebo kombinujte omáčku a cestoviny v pripravenej miske.

– Rozložte cestoviny v rovnomerne pripravenej miske, potom nakrájajte plátky bagety s cesnakovou stranou hore. Toasty posypeme rezervovaným 1 šálkou Gruyère a ochutíme korením. Položte panvicu alebo misku na panvicu a zapečte ju do 10 minút až 15 minút. Ak máte radi sviežejší vrch, opečte sa niekoľko minút. Nechajte mierne vychladnúť a potom ozdobte čerstvými tymiánovými listami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *