Cheesy Spicy Black Bean Bake

Či už ste sa rozhodli pre tento syrový koláč z bieleho fazule alebo nie, chceli by ste, aby ste sa stretli s jeho odvážnejším náprotivkom, údeným a koreneným, s množstvom taveného syra. Čierne fazule žiaria v tmavočervenej zmesi vyprážaného cesnaku, karamelizovanej paradajkovej pasty, údenej papriky a rasce. Celá panva sa natiera veľkorysým posypaním ostrým syrom Cheddar alebo Manchego a potom sa pečie, kým sa neroztopí. Konečným výsledkom je to, v čo dúfate od skutočne dobrého chilli alebo duseného mäsa, ale v oveľa kratšom čase. V prípade pikantného stvárnenia pridajte k paprikovej šťave kajennu alebo do poslednú panvicu nasaďte horúcou omáčkou. Podávame s tortillami, tortilla chipsami, ryžou, pečeným zemiakom alebo vyprážanými vajcami.

– Zložky

3 lyžice extra panenského olivového oleja
5 strúčikov cesnaku, ošúpané a nakrájané na plátky
¼ šálka paradajkovej pasty
1 ½ čajovej lyžičky údená paprika
¼ lyžičky červenej papriky
1 lyžička mletého kmeňa
2 (14-uncové) plechovky, čierne fazule, odkvapkané a opláchnuté
½ šálky vriacej vody
Košer soľ a čierne korenie
1 ½ šálky strúhaného syra Cheddar alebo Manchego (približne od 6-uncového bloku)

– Príprava

– Rúru zohrejte na 475 stupňov. V 10-palcovej panvici odolnej proti rúre zohrejte olivový olej na stredne vysokú. Vyprážajte cesnak do mierne zlatej, asi 1 minútu. Vmiešajte paradajkovú pastu, papriku, vločky z červeného korenia a rasce (dávajte pozor na postriekanie) a smažte ich po dobu 30 sekúnd, čím znížite teplo podľa potreby, aby sa zabránilo spáleniu cesnaku.

– Pridajte fazuľa, vodu a štetce soli a korenia a premiešajte. Syr rovnomerne posypte a potom pečte, kým sa syr neroztaví, 5 až 10 minút. Ak vrchná časť nie je taká hnedá, ako by ste chceli, spustite panvicu pod brojlerom na 1 alebo 2 minúty. Podávajte ihneď.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *