Pečené špagety Squash

Po upečení a zoškrabaní na rezance podobné rezancom sa špagetová tekvica stáva často cestovinou poddajnou, hodenou pestom, paradajkovou omáčkou alebo praženou zeleninou. Je to však univerzálna prísada, pretože jej jemná chuť a jemná chrumkavosť z nej robia dobrý základ pre dusené mäso alebo dokonca karí. Ak chcete získať základný recept na praženú špagetovú tekvicu, postupujte podľa kroku 1, zoškrabte vnútornosti do prameňov a choďte na cestu. Pokiaľ ide o kompletný prílohu, pokračujte zvyškom receptu a doplňte strúhankou a parmezánom. Môžete tiež pridať mozzarellu, ktorá sa roztopí do chutných bazénov medzi prameňmi tekvice.

– Zložky

1 veľká tekvica (3 až 4 libry) špagety, pozdĺžne na polovicu a naočkovaná
3 lyžice extra panenského olivového oleja
Košer soľ a čierne korenie
1 šálka čerstvo nastrúhaného parmezánu
½ pohára panko
1 strúčik cesnaku, strúhaný
1 čajová lyžička čerstvých tymiánových listov
8 oz mozzarella nakrájaná na kocky s rozmermi 1/2 palca (voliteľné)

– Príprava

– Rúru zohrejte na 450 stupňov. Odrežte stranu každej polovice tekvice 1 lyžicou olivového oleja, potom dochutíme soľou a korením. Položte tekvicu, odrezanú stranou nadol, na plech potiahnutý pergamenom a opečte ju, kým je tekvica jemná, keď ju strkáte vidličkou, 35 až 40 minút.

– Medzitým v malej mise premiešajte parmezán, panko, cesnak, tymián a zvyšnú 1 lyžicu olivového oleja. Dochutíme soľou a korením.

– Otočte tekvicu a pomocou vidlice ju zoškrabte na špagety. Ak sa používa, zamiešajte do polovice mozzarelly a potom posypte tekvicu zvyšnou mozzarellou a panko zmesou. Pečte, kým vrchná časť nie je zlatohnedá a mozzarella sa neroztopí, 20 až 25 minút.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *