Nadýchané čedarové Sušienky

Tieto sušienky sú zvonka zlaté a svieže, ľahké a našuchorené vo vnútri a úžasne kýčovité vnútri a von. Zhromaždia sa za pár minút a trojnásobne ich upečú na masle (pred pečením, upečením v polovici pečenia a ešte raz, keď vyjdú z rúry) ich skutočne prevezú na vrchol. Možno budete v pokušení preskočiť 3 polievkové lyžice cukru v tejto inak pikantnej sušienke, ale nie: Je to tajomstvo jemného interiéru sušienok. Inšpirované maslovými sušienkami Red Lobster, sú to kvapkové štýly, čo znamená, že si len vyberiete cesto a jemne ho nasypete na plech. Snažte sa manipulovať s cestom jemne, aby ste sa vyhli jeho stlačeniu, čo môže mať za následok menej než chlpaté sušienky.

– Zložky

3 šálky / 385 gramov viacúčelovej múky
3 lyžice granulovaného cukru
1 lyžica prášku do pečiva
1 ½ čajovej lyžičky cesnakového prášku
¾ čajová lyžička jemnej morskej soli
¼ čajová lyžička sladkej alebo horúcej papriky
½ šálky / 115 gramov studeného nesoleného masla (1 palica), nakrájané na kocky s veľkosťou 1/2 palca plus 6 polievkových lyžíc / 85 gramov roztaveného nesoleného masla
8 uncí / 225 gramov ostrých alebo mimoriadne ostrých čedarov, drvených (asi 2 balené šálky)
1 šálka / 240 ml cmaru
1 veľké vajíčko

– Príprava

– Umiestnite stojany rúry do hornej a dolnej tretiny rúry a rúru zohrejte na 375 stupňov. Vyrovnajte dva plechy na pečenie s pergamenovým papierom.

– V strednej miske premiešajte múku, cukor, prášok do pečiva, cesnakový prášok, soľ a papriku. Pridajte 1/2 kocky masla a premiešajte, až kým nebude každý kus úplne potiahnutý múkou. Použite rezačku na pečivo alebo ruky na vtieranie masla do múky a pokračujte v spracovaní zmesi, až kým sa maslo takmer úplne nerozmieša do cesta. Stále môže existovať niekoľko väčších kúskov masla, ale žiadna by nemala byť väčšia ako hrach. Ak sa maslo v ktoromkoľvek bode cíti mäkké alebo roztavené, pred pokračovaním v zmesi v miske ochladzujte 15 minút.

– Do múkovej zmesi vmiešajte 1 1/2 šálky / 170 gramov syra. Urobte si studňu v strede misky. V odmernej nádobe na tekutinu alebo v malej miske s výlevkou rozšľahajte cmar a vajce, až kým sa dobre nezmiešajú. Nalejte zmes do strednej misky a pomocou drevenej lyžice miešajte, kým sa zmes nekombinuje. Nakoniec ho možno budete musieť v miske niekoľkokrát zložiť, aby ste sa uistili, že je rovnomerne kombinovaný. (Odolajte nutkaniu používať ruky, aby zmes nebola príliš mäkká alebo stlačená.)

– Na pripravenú plechovú panvicu nasypte cesto na 12 rovnomerných porcií (asi 1/2 šálky / každá po 80 g). Rozložte sušienky na plechoch na pečenie. (Mali by ste mať 6 sušienok na plech.)

– Každú sušenku otrite roztaveným maslom (nevyužijete to všetko) a zvyšný rozdrvený syr rozdeľte medzi vrcholy sušienok (asi 2 čajové lyžičky na sušienku).

– Preneste do rúry a pečte sušienky 15 minút, potom každú sušienku opäť vymasírujte maslom a panvice medzi stojanmi rúry otočte. Pokračujte v pečení, kým nie sú sušienky svetloružové a syr na vrchole je hlboko zlatý, ďalších 5 až 10 minút. Po dotyku v strede by mali sušienky jemne pružiť späť.

– Hotové sušienky štetcom dôkladne pretrite zvyšným maslom. Pred teplým podávaním nechajte vychladnúť najmenej 10 minút (alebo úplne ochladte a podávajte pri izbovej teplote).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *